Зробити домашньою|Додати в обране
 
 
» Історія розвитку

Історія розвитку
лауреат Міжнародних конкурсів та фестивалів,
лауреат обласної премії імені Юрія Яновського,
лауреат республіканської премії імені Миколи Островського,
лауреат премії Ленінського комсомолу (колишнього Союзу).

 

Пролісок – перша весняна квітка, ніжна та тендітна. Символ весни, відродження, щастя та молодості.
Хореографічний ансамбль був створений у лютому 1970 року. Перший його виступ відбувся 9 травня 1970 року. Ця дата і є днем заснування ансамблю. "Пролісок" – це яскраве чудо. Він ніби чарівник примушує молодіти кожного. За досить короткий період із невеличкої групи (20 чоловік) він перетворився на великий творчий колектив. Зараз в ансамблі нараховується 120 учнів комплексу.


За роки існування ансамблю створено більше 100 хореографічних номерів малих і великих форм. Концертні програми (а їх у "Проліска" декілька) є синтезом збирання, вивчення та художньої обробки народно-пісенного мелосу, фольклору та творчого досвіду провідних митців України. Найбільш значні: "Квіти України", два "Клас-концерти", хореографічні композиції "Добрий вечір, щедрий вечір", "Вівчарські ігрища", "Купальська ніч", "Ярмарок в Сорочинцях", "Козачата" тощо.

Серед останніх робіт ансамблю: хореографічні композиції "Земля Кіровоградська", "Вечорниці на хуторі "Надія", "З хаосу виникли лелеки...", "Різдвяні свята в Україні", "Весняні грози" на музику А.Вівальді, "Кармен" за твором П.Меріме, "Болеро" на музику М.Равеля, "Україна молода".

Колектив бере активну участь в усіх заходах, оглядах і конкурсах, які проводяться в місті, області, державі та за її межами.
Досягнення ансамблю:

 • Гран-прі Міжнародного фестивалю "Слов'янський базар" (Білорусь, 1997 р.);
 • Гран-прі "Срібний дельфін" Міжнародного фестивалю "Music World" (Італія, 2002 р.);
 • лауреат І Всеукраїнського фестивалю народної хореографії імені Павла Вірського (2003 р.);
 • лауреат Міжнародного музичного фестивалю дітей та молоді "Метаморфози замків" (Чехія, 2005 р.);
 • лауреат Міжнародного фестивалю "County Wandering" (Угорщина, 2006 р.);
 • лауреат Міжнародних музичних фестивалів Португалії та Іспанії (2007 р.);
 • Гран-прі II Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського (2007 р.);
 • Гран-прі та диплом абсолютного переможця VIII Міжнародного фестивалю-конкурсу на Півдні Чехії-Італії «Чеська казка» (2010 р.);
 • Гран-прі ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Героя України Мирослава Вантуха (2011 р.);
 • Почесний гість XVIII Національного фестивалю українського танцю (Бразилія, 2011 р.);
 • лауреат XIII Міжнародного фестивалю культури та мистецтв (Туреччина, 2012 р.).
 

Ансамбль представляв область на творчих звітах майстрів мистецтв та художніх колективів Кіровоградщини на сцені Національного палацу "Україна" (м.Київ) в рамках Всеукраїнських оглядів народної творчості під патронатом Президента України: "Благословенна ти, земля Кіровоградська" (1999 р., 2009 р.), "Легенди скіфських степів" (2001 р.), виступав з концертами та проводив майстер-класи міжнародного рівня у Польщі (2010 р.) та у Бразилії (2011 р.)
 

70 юних артистів віком від 15 до 25 років із великим успіхом демонстрували свою високу професійну майстерність у Німеччині, Франції, Росії, Югославії, Болгарії, Нідерландах, Латвії, Бельгії, Японії, Марокко, Греції, Італії, Чехії, Угорщині, Португалії, Іспанії, Польщі, Бразилії та інших країнах.
 

41 рік художнім керівником ансамблю є народний артист України, професор А.Є.Коротков. З ансамблем працюють педагоги-наставники: головний балетмейстер-постановник, народний артист України, професор В.Ф.Похиленко, балетмейстер-постановник, заслужений діяч мистецтв України В.М.Короткова та інші.

2010 року ансамбль відсвяткував свій ювілей - 40-річчя від дня заснування. Керівництво області та міста високо оцінило здобутки колективу та його вагомий внесок у розвиток української культури, мистецтва та виховання підростаючого покоління не лише в Україні, а й за кордоном.